| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Country of Manufacture | Taiwan |
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1639797 |
| MPN | BH-4752-1639797 |
| Color | Black |
| Type | End Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 16" |
| Category | End Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Bowery Hill Contemporary Rectangular Wooden End Table in Black and Gold. Color: Black, Condition: New. Listed at 223.16 USD. The end table brings a retro style with a classy feel. This table black rectangular top featuring gold finished legs, accented by a matching gold drawer pull. This table is perfect addition to any living room, bedroom, or hall way to add a stylish storage option. Some Assembly Required.Features:Rectangular End Table2 DrawersUse for End and Side or Nightstand TableHigh Gloss Top FinishMetal Tapered LegBall Bearing Metal Side Glide DrawerSpecifications:Product Dimensions: 24"H x 20"W x 16"DProduct Weight: 33 lbsRecommended Location: IndoorRecommended Room: Living Room