| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Leather |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1602455 |
| MPN | BH-4752-1602455 |
| Color | White |
| Size | Full Size |
| Type | Bedroom Sets |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 27" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 16" |
| Category | Bedroom Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Leather |
| Set Includes | Bowery Hill Contemporary Solid Wood 5 Piece Full Bedroom Set in W |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Leather |
| Firmness | Leather |
| Frame Material | Leather |
| Department | Bedroom Sets |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Contemporary Solid Wood 5 Piece Full Bedroom Set in W |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493214680 |
Check the listing for details. Bowery Hill Contemporary Solid Wood 5 Piece Full Bedroom Set in White. Color: White, Condition: New. Listed at 1571.99 USD. The charming Bowery Hill bedroom collection is what little girl dreams are made of. Dresser Type: Dresser with Mirror. Set Includes: One (1) Full Bed, One (1) Chest, One (1) Dresser, One (1) Mirror and One (1) Nightstand.