| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Vietnam |
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2010602 |
| MPN | BH-4752-2010602 |
| Color | White |
| Type | Pub Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 63" |
| Item Length | 22" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Bowery Hill Contemporary Vanity Desk in Vintage Bone White. Color: White, Condition: New. Listed at 1220.04 USD. Elegant yet lightheartedly playful, the Bowery Hill Vanity Desk is donned in an amiable Vintage Bone White finish with hand-applied burnish over the many layers of stains and finishes that are manually rubbed on, providing depth and character to this item. Classic ornamental elements of Bowery Hill characterize the vanity desk by the carefully chosen inlay, plentiful decorative scrolled moldings and timeless wooden claw legs. This piece is outfited with five felt-lined drawers for safekeeping. This is sure going to bring a stunning change to your dressing room.Features : 5 Storage DrawersFelt-lined DrawersSingle Handle HardwareSpecifications : Product Dimensions : 63"L x 22"W x 30"HProduct Weight : 165lbs