| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | China |
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2432295 |
| MPN | BH-4752-2432295 |
| Color | Oak |
| Type | Wall mount racks |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 12" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 14" |
| Category | Wall mount racks |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Bowery Hill Contemporary Wall Rack in Oak & Sandy Gray Finish. Color: Oak, Condition: New. Listed at 78.60 USD. Add extra style and storage room with this functional, industrial wall rack. The rack frame is made of metal water pipe that is both sturdy and cool, while the wooden shelf features a raw, utilitarian aesthetic that giving the piece a complete industrial look. With an extremely versatile design, including one tier shelf with a towel holder, the Bowery Hill Wall Rack is a perfect addition to your bathroom or kitchen.Features : Rectangular Wall ShelfWooden ShelfPipe DesignSpecifications : Product Dimensions : 24"L x 14"W x 12"HProduct Weight : 9 lbs