| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2150019 |
| MPN | BH-4752-2150019 |
| Color | Gray |
| Type | Console Tables |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 32" |
| Item Width | 45" |
| Item Length | 13" |
| Category | Console Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Fabric | Wood |
Check the listing for details. Bowery Hill Grey Finished Wood 3-Drawer Entryway Console Table. Color: Gray, Condition: New. Listed at 238.99 USD. Reinvent your entryway with the elegant and handy console table. Made in China, the Bowery Hill is constructed from sturdy wood showcasing a striking grey finish. Three large drawers provide ample space for concealed storage, while the rectangular tabletop and lower shelf provide space to display decorations. Requiring assembly, the console features ring-turned legs that lend a classic look, while black metal drawer handles add a modern touch. Astonishing design equipped with practical storage capability, the console table upgrades any entryway or living room.Features:Constructed from firwood and engineered woodGrey finishThree (3) drawers and one (1) shelfBlack metal drawer handlesRing turned legsAnti-topple kit includedAssembly requiredSpecifications:Product Dimensions: 31.9" High x 45.3" Wide x 13" Deep; Drawer: 3.3 " High x 11.8" Wide x 10" Deep; Bottom Shelf: 16.5" High x 44.1" Wide x 12.2" Deep; Legs: 5.9" High;