| Material | Metal |
|---|---|
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1594331 |
| MPN | BH-4752-1594331 |
| Color | Bronze |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 54" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Bowery Hill King Metal Spindle Panel Headboard in Dark Bronze |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill King Metal Spindle Panel Headboard in Dark Bronze |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508254701 |
Check the listing for details. Bowery Hill King Metal Spindle Panel Headboard in Dark Bronze. Color: Bronze, Condition: New. Listed at 316.36 USD. Assembly required. including mattress. Dark bronze finish.