| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1715861 |
| MPN | BH-4752-1715861 |
| Color | Gray |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Item Height | 51" |
| Item Width | 82" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Bowery Hill King Winged Panel Headboard in Grayish Beige |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill King Winged Panel Headboard in Grayish Beige |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493203189 |
Check the listing for details. Bowery Hill King Winged Panel Headboard in Grayish Beige. Color: Gray, Condition: New. Listed at 299.84 USD. Complete the look of your sleep space with a touch of classic yet modern, textured style with this Grayish beige fabric upholstered winged headboard. For glamour and an updated look, the silver nail heads trim along the sides of the winged headboard.