| Material | Polyester |
|---|---|
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-3001192 |
| MPN | BH-4752-3001192 |
| Color | Black |
| Type | Sleeper Sofas |
| Item Height | 27" |
| Item Width | 33" |
| Item Length | 87" |
| Category | Sleeper Sofas |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Set Includes | Bowery Hill Modern / Contemporary Sofa Bed in Black Polyester |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Polyester |
| Firmness | Polyester |
| Frame Material | Polyester |
| Department | Sleeper Sofas |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Modern / Contemporary Sofa Bed in Black Polyester |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508795525 |
Check the listing for details. Bowery Hill Modern / Contemporary Sofa Bed in Black Polyester. Color: Black, Condition: New. Listed at 251.43 USD. Its sleek, modern shape and soft fabric blend comfort with a touch of elegance, making your space feel welcoming for relaxation and socializing. The convertible design allows quick transformation from a stylish sofa to a comfy bed, making it ideal for surprise guests.