| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Country of Manufacture | United States |
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2537665 |
| MPN | BH-4752-2537665 |
| Color | Black |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 51" |
| Item Width | 63" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
Check the listing for details. Bowery Hill Modern Engineered Wood Queen Panel Headboard in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 118.03 USD. If you’re a fan of clean, crisp and contemporary interiors, rest assured the queen panel headboard suits you. The linear profile is enhanced with a matte black finish with subtle replicated wood grain. Headboard's peekaboo cutout adds a cut-above element. Hard to believe such a high-style aesthetic can be so attractively priced.Features : Material: Engineered woodFinish: BlackHeadboard onlyMade of engineered wood and decorative laminateMatte black finish with subtle replicated wood grainHardware not included0.25" bolts are needed to attach headboard to your existing metal bed frameSpecifications : Product Dimensions : 50.94"H x 63.39"W x 2.01"DProduct Weight : 42 lbs