| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Frame Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2432359 |
| MPN | BH-4752-2432359 |
| Color | Chocolate |
| Compatible Mattress Size | Twin Size |
| Type | Beds |
| Style | Modern |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 79" |
| Item Length | 42" |
| Category | Beds |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| UPC | 195493313727 |
Check the listing for details. Bowery Hill Modern Wood Twin Bed in Chocolate Finish. Color: Chocolate, Condition: New. Listed at 389.74 USD. With a rich, warm tone, the Bowery Hill Twin Bed anchors your bedroom room in a cozy, elegant style. Slat System Included. Clearance between Floor & Rail: 9". Product Weight : 62 lbs. Mattress Not Included.