| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Bowery Hill |
| Type | Ready to Assemble |
| Category | Console Tables |
| Color | Brown |
| Item Height | 36 in |
| Country of Manufacture | Vietnam |
| Style | Transitional |
| Material | Wood |
| MPN | BH-4752-1917434 |
| Item Length | 20 in |
| Item Width | 60 in |
Check the listing for details. Bowery Hill Multipurpose Bar Table Set. Color: Brown, Condition: New. Listed at 403.99 USD. This Bowery Hill Multipurpose Bar Table Set is the ultimate set for your home! This set can be placed anywhere in your home, from a kitchen nook to a spot behind the sofa in the living room. Keeping your devices charged while you work won't be a problem, thanks to the USB ports and power strip located on the side of the table. The barstools comes with an upholstered, foam cushion seat; making it easy to watch your favorite TV shows while you work without having to completely rearrange the couch to get you setup to finish up extra work. The smokey walnut finish, with gray undertones will pair perfectly with any existing decor you have. Say goodbye to having to haul your work to your local coffee shop and hello to the Multipurpose Bar Table Set!Features:Multipurpose Bar Table SetIncludes: Table and Three Bar StoolsUSB PortsPower StripUpholstered SeatsTaupe FabricStraight LegsStretchers along BarstoolsPiping along Seat CushionsSmokey Walnut Finish with Distressed MarksSpecifications:Upholstery Material: 100% PolyesterTable Dimensions: 20" D x 60" W x 36" HStool Dimensions: 15" D x 15" W x 25" HAssembly Required: YesRecommended Location: IndoorRecommended Room: Living Room