| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2915436 |
| MPN | BH-4752-2915436 |
| Color | Walnut |
| Type | Home Bars |
| Style | Transitional |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 60" |
| Item Length | 20" |
| Category | Home Bars |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Bowery Hill Multipurpose Bar Table Set in Dark Walnut with USB Po |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Home Bars |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Multipurpose Bar Table Set in Dark Walnut with USB Po |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508544956 |
Check the listing for details. Bowery Hill Multipurpose Bar Table Set in Dark Walnut with USB Ports. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 417.75 USD. Finished in rich dark walnut featuring cherry undertones, this set includes a table and three comfortable bar stools with upholstered foam cushion seats. Compact multipurpose design ideal for small spaces.