| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Material | Metal |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-491852 |
| MPN | BH-491852 |
| Color | Brown |
| Type | Pub Tables |
| Style | Bistro Table |
| Item Height | 42" |
| Item Width | 30" |
| Item Length | 30" |
| Category | Pub Tables |
Check the listing for details. Bowery Hill Pub Table in Chestnut. Color: Brown, Condition: New. Listed at 175.99 USD. Each piece is heavily distressed by hand, providing a unique one of a kind look. The Pub Table is constructed of hardwood solids and veneers in a heavily distressed multi-step chestnut finish featuring worm holes, fly specking, small indentations, and season splitting. Additional features include a hammered metal look finished frame. Assembly required.Features:Finish: multi-step chestnutMade of hardwood solids, metal and veneersEach piece is physically distressed by handFly speckingHammered metal look finished frameWorm holesSeason splittingSpecifications:Overall Product Dimensions: 42" H x 30" W x 30" DOverall Product Weight: 52 lbs