| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | India |
| Material | Marble |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1990911 |
| Color | White |
| Type | Pub Tables |
| Style | Traditional |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 19" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Bowery Hill Solid Marble Top Bar Table in White. Color: White, Condition: New. Listed at 474.33 USD. Add traditional yet sophisticated appeal to your dining area with our Bowery Hill marble top counter height bar table. Showcasing a traditional silhouette on the base and a white marble rectangular tabletop, this one is the perfect pick for offering the rustic charm of modern farmhouse style to your abode. It’s crafted from iron and marble.Features : Each piece is a unique one of a kindHand crafted cast iron metal baseSolid white marble table topPerfect for casual daily meals or entertaining guests over dinner partiesDecorative metal baseMinimal assembly requiredSpecifications : Product Dimensions : 42"L x 19"D x 36"HProduct Weight : 78 lbs