| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2028567 |
| MPN | BH-4752-2028567 |
| Color | Oak |
| Type | Home Bars |
| Style | Transitional |
| Item Height | 37" |
| Item Width | 46" |
| Item Length | 20" |
| Category | Home Bars |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Bowery Hill Transitional Wood Expandable Home Bar in White Oak. Color: Oak, Condition: New. Listed at 303.86 USD. The space-conscious design of this white oak and distressed gray wood home bar is a useful quality. Restore floor area while the stand displays a rustic barn house door in the kitchen or living room. When preparing for a party simply roll out the interior shelves with lipped edges and flip open the tabletop to widen the surface for drinks.Features : Includes: One (1) Home BarStyle: TransitionalFinish: White Oak, Distressed GrayMaterials: MDF, Particle BoardRugged black metal accentsSpacious surfaceX-shaped accentPerfect for a dining roomGray tabletopConveniently expands from 23.25"W to 45.75"WEasy to follow step by step assembly guide includedSpecifications : Product Dimensions : 23.25-45.75"W x 19.75"D x 37-36"HProduct Weight : 75 lbsWeight Capacity : 20 lbsAssembly Required : YesWarranty Description : 90-Day Manufacture Limited Replacement Parts Warranty