| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Taiwan |
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1785677 |
| MPN | BH-4752-1785677 |
| Color | Walnut |
| Type | Home Bars |
| Style | Transitional |
| Item Height | 55" |
| Item Width | 39" |
| Item Length | 16" |
| Category | Home Bars |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Bowery Hill Wood Multi-Storage Bar Cabinet in Distressed Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 327.87 USD. The Bowery Hill Wood Bar Cabinet features a clean modern design and a rustic Distressed Walnut finish. Organizing your bar has never been easier with the buffet's multi-shelf wine rack, hanging stemware glass racks and slide-out shelf. Keep bar tools, plates and additional pieces stored with the slatted cabinet and generous open shelves. With a space-efficient design and charming finish, the Bowery Hill Bar Cabinet updates any home.Features : Includes: One (1) Bar CabinetStyle: RusticFinish: Distressed WalnutMaterials: MDF, Particle BoardGorgeous slatted cabinet with tiered shelvesConvenient slide-out shelfTwo (2) wine bottle rack shelvesHanging stemware glass rackThree (3) open shelves offer ample room for storage and decorEasy to follow step by step assembly guide includedSpecifications : Product Dimensions : 39.37"W x 15.6"D x 55.11"HProduct Weight : 108 lbsWeight Capacity : 20 lbsAssembly Required : YesWarranty Description : 90-Day Manufacture Limited Replacement Parts WarrantyRecommended Location : IndoorRecommended Room : Dining Room