| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Usage | Home Use |
| Color | Black |
| Material | Metal, Plastic, Steel |
| MPN | 1000514017, 001-5002 |
| Set Includes | Pulley Assembly (2x) |
| Item Length | 4 in |
| Vintage | No |
| Brand | Bowflex |
| Stations | Cable Crossover, Chin Up, Lat Pull Down, Pull Up |
| Type | Home Gym |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | Blaze |
| Features | Adjustable, Ergonomic |
| Mounting Location | Floor |
| Unit Quantity | 1 |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 2 lb |
| Item Width | 1 in |
Check the listing for details. Bowflex 4" Pulley Set of 2 Stabilizers Hardware Motivator 2 Blaze. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 14.99 USD. Please see all photos. Bearings good