| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Maximum User Weight | 300 lb |
| Custom Bundle | No |
| Item Height | 82 in |
| Load Capacity | 210 lb |
| Type | Home Gym |
| Color | Black |
| UPC | 0708447911124 |
| Item Length | 84 in |
| MPN | 100661 |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Usage | Home Use |
| Brand | Bowflex |
| Stations | Weights |
| Model | 100661 |
Check the listing for details. Bowflex PR1000 Home Gym BRAND NEW. Color: Black, Condition: New. Listed at 1039.99 USD. 25 plus exercises that cover the entire bodyOver 200 pounds of Power Rod resistanceBench converts to a rolling seat for aerobic rowingBuilt in media rack; 4 Position Lower Pulley or Squat StationMultiple cable pulley positions allow you to easily change the angle of resistance and increase effectiveness of many exercises