| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Trim Material | 600-denier polyester oxford |
| Number of Dividers | 1 |
| Closure | Zip |
| Hidden Compartment | Yes |
| Size | Dimensions (L: 22") (H: 18") (W: 14.5"). |
| MPN | 17353 |
| Item Length | Dimensions (L: 22") (H: 18") (W: 14.5"). |
| Vintage | No |
| Department | Unisex Adults |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Clean with Damp Cloth |
| Capacity | 2 Bowling Ball Bag/ Shoe Compartment |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Item Height | Dimensions (L: 22") (H: 18") (W: 14.5"). |
| Personalized | No |
| Features | Double Roller Holds shoes (up to Size Mens 15). |
| Unit Quantity | 1 |
| Sport/Activity | Bowling |
| Item Width | Dimensions (L: 22") (H: 18") (W: 14.5"). |
| Compatible With | 2 Bowling Balls And Shoes |
| Signed | No |
| Color | RED, WHITE AND BLUE |
| Material | 600 - Denier Polyester |
| Item Depth | Dimensions (L: 22") (H: 18") (W: 14.5"). |
| Number of Pockets | 2 |
| Brand | Pyramid Path |
| Type | Double Roller Bag |
| Model | 17353 |
| Strap Length | Medium. |
| Handle/Strap Material | Nylon |
| Item Weight | 6.79 Pounds. |
| UPC | 816598019696 |
Check the listing for details. Bowling Ball Double Roller American Flag Deluxe Bag Oversized Accessory Pocket. Color: RED, WHITE AND BLUE, Condition: New with tags, Made in United States. Listed at 118.99 USD. Pyramid Path Deluxe Double Roller With Oversized Accessory Pocket Bowling Bag. Two ball bowling bag. (2) Oversized pocket for accessories. Durable PCP Molded Plastic Base.