| Dexterity | Right Hand |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Country of Manufacture | United States |
| MPN | A11150 |
| Draw Length | 24.5"-30" |
| Draw Weight (lbs.) | 70lbs. |
| Bow Type | Compound |
| Suitable For | All |
| Sports Type | Archery |
| Unit Type | lb |
| Overall Length (in.) | 28" |
| Brace Height | 6.75" |
| Draw Weight | 70lbs |
| Overall Bow Length | 28" |
| Draw Length (in.) | 24.5"-30" |
| Color | Black |
| Material | NA |
| Archery Type | Compound bow |
| Modified Item | No |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Brand | Bowtech |
| Main Color | Black |
| Type | Compound Bow |
| Model | CP28 |
| Country of Origin | Unknown |
Check the listing for details. Bowtech CP28 - Right Hand - 70lbs - 24.5"-30" - Black - A11150. Color: Black, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 710.00 USD. New Bowtech cp28 compound bow