| Vertical | 33 mm |
|---|---|
| Pattern | Tortoise Shell |
| Frame Width | 138 mm |
| MPN | ZEST 3242 |
| Bridge Width | 16 mm |
| Vintage | No |
| Brand | BOZ |
| Frame Color | Multicolor |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Women |
| Theme | 90s, Modern |
| Personalized | No |
| Style | Cat Eye |
| Frame Material | Acetate, Metal |
| Features | Cat Eye, Full Rim |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Country of Origin | France |
| Temple Length | 140 mm |
Check the listing for details. BOZ Eyeglasses Frames ZEST 3242 Raspberry Anise Green Speckled Pattern 53-16-140. Condition: New with tags, Made in France. Listed at 299.99 USD. Everything in the photos will be included in your order.