| Country of Origin | Germany |
|---|---|
| Brand | BPS |
| Type | Power Supplies |
| Maximum Power | 100 - 249 W |
| Color | Silver |
| Connectors | 6+6 Pin |
| Voltage Compatibility | 115 V |
| Compatible Brand | Universal |
| Model | BPS-250RD |
| MPN | BPS-250RD |
| Maximum Wattage | 230W |
| Cooling | 1 Fan |
| Maximum Input Current | 6A |
| Manufacturer Warranty | None |
| Bundle Listing | No |
| Non-Domestic Product | No |
| Max. Output Power | 230W |
| Modified Item | No |
| Custom Bundle | No |
| Modular | Yes |
Check the listing for details. BPS BPS-250RD Redundant Power Supply. Color: Silver, Condition: Used, Made in Germany. Listed at 49.95 USD. Classification: Used good condition key functions working.