| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Set Includes | Leveling Foot, Lifting Hook, Hair Strainer |
| MPN | 1655/806.25 |
| Item Length | 24 in |
| Product Dimensions | 24"W x 2.1"H, 2" central outlet |
| Suitable For | Shower |
| Customer Review | 4.6 out of 5 stars |
| Brand | BRUUN |
| Type | Drain Strainer |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 2 in |
| Manufacturer | BRUUN |
| Model | V Slope |
| Features | Removable, Super Efficient Drainage, Corrosion Resistant |
| Unit Quantity | 1 |
| Room | Bathroom, Kitchen, Basement, Garage |
| Finish Type | Matte |
| Country of Origin | China |
| Product Use | Residential or Commercial |
| UPC | 850053115127 |
Check the listing for details. BRÜUN Matte Black 24" Linear Shower Drain Kit Floor Drain with Removable Panel. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 54.84 USD. Elegant design with a shallow 'V' slope profile made with durable and corrosion resistant 304 Stainless Steel.