| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | AFI |
| Model | AR24884T |
| MPN | AR24884T |
| Color | Toffee |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 37" |
| Item Width | 65" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Bradford Queen Solid Wood Headboard in Light Toffee |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | AFI |
| Product | Bradford Queen Solid Wood Headboard in Light Toffee |
| Installation | Yes |
| UPC | 782219562011 |
Check the listing for details. Bradford Queen Solid Wood Headboard in Light Toffee. Color: Toffee, Condition: New. Listed at 132.18 USD. Choose the size that fits your space, Twin, Full, Queen, or King, and the finish that matches your style: Black, White, Walnut, or Light Toffee. The minimalist profile creates a polished backdrop for any bedding style, while two adjustable height settings help you achieve the right look and fit for your mattress setup.