| Sizes | 10ml |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| UPC | 978020186212 |
| Year Manufactured | 2025 |
| Gender | Unisex |
| Department | Unisex |
| Manufacturer Warranty | 24months |
| Labels & Certifications | Pure & Natural |
| Number in Pack | 1 |
| Style | Classic |
| Features | Diffuser |
| Number of Settings | 1 |
| Non-Domestic Product | No |
| Color | Greenish Yellow |
| For | Aromatherapy |
| Material | Oil |
| Modified Item | No |
| Brand | Salvia |
| Type | Carrier Oil |
| Volume | 10ml-5000ml |
| Container Type | Dropper Bottle, Glass Bottle, Aluminium Bottle |
| Model | Salvia Brahmi Oil |
| Scent | Brahmi |
| Country/Region of Manufacture | India |
| Item Weight | 0.33 oz - 169.07 oz |
| Country of Origin | India |
| Product Line | Salvia |
Check the listing for details. Brahmi Essential Oil for Diffuser – 100% Pure & Natural 10ml–5000ml.. Color: Greenish Yellow, Condition: New, Made in India. Listed at 28.48 USD. Bulk Sizes Available: 10ml to 5000ml for personal or professional use. Enhance your wellness and aromatherapy routine withBrahmi Essential Oil (Bacopa monnieri) – pure, natural, and soothing,/!'. ,/,/,,,,,,,.