| Brand | Amazon |
|---|---|
| Audio/Video Outputs | HDMI |
| Type | Dongle |
| Processor | Quad Core |
| Maximum Resolution | 2160p |
| Model | Amazon Fire TV Stick 4K |
| Connectivity | HDMI, Wi-Fi, Bluetooth |
| Features | 4K, Cloud Storage, Portable, With Voice Control |
| Operating System | Fire OS |
| MPN | B0BP9MDCQZ |
| Storage Capacity | 8 GB |
| Product Line | Amazon Fire |
| UPC | 840268929909 |
Check the listing for details. Brand New Amazon Fire TV Stick 4K Streaming Device, Includes Support for Wi-Fi 6. Condition: New. Listed at 84.95 USD. The Fire TV Stick 4K is equipped with a Quad Core processor and 8 GB of storage capacity.