| Item Dimensions L X W X H | 4"l X 3.9"w X 6.97"h |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Specific Uses For Product | Grinding |
| Included Components | Lid |
| Recommended Uses For Product | Grinding |
| Wattage | 150 Watts |
| Upc | 782896285470 767410924677 |
| Material Type | ['plastic', 'sus304 Stainless Steel'] |
| Product Dimensions | 4"l X 3.9"w X 6.97"h |
| Capacity | 50 grams |
| Item Height | 6.97 in |
| Voltage | 120 Volts |
| Style | Coffee Grinder |
| Type of Coffee Made | Electric Coffee Grinder |
| Features | Easy to Clean, User-friendly Design, Overheat Protection, Efficient and Easy, Multiple Use |
| Item Type Name | Coffee Grinder |
| Unit Quantity | 0.72 kg |
| Components Included | Lid |
| Finish | Shiny |
| Color | Black |
| Grinding Method | Blade |
| Material | SUS304 Stainless Steel |
| Item Depth | 3.9 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Electric Grinder |
| Style Name | Coffee Grinder |
| Model | Electric Coffee Grinder |
| Power | 150 W |
| Item Weight | 1.58 lbs |
Check the listing for details. Brand New Coffee Grinder Electric Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 35.99 USD. Highly Efficient: With a powerful 150W motor running at 120V and 60Hz, this electric coffee grinder effortlessly grinds coffee beans and spices to your desired coarseness or fineness simply by holding down the button.