| Mounting Style | Clamp-On |
|---|---|
| Fits 1 | for Freightliner Models |
| Shape | Oval |
| Items Included | Clamp, Gasket |
| Color | Gray |
| Outlet Diameter | 4 in |
| Manufacturer Part Number | 0427252000 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Length | 13.8 in to 14.3 in |
| Vintage Part | Yes |
| Placement on Vehicle | Front |
| Brand | ASDPI |
| Type | Exhaust Bellow |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| OE/OEM Part Number | 0427252000 |
| Inlet Diameter | 4 in |
| Features | Easy to Replace |
| Universal Fitment | No |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | United States |
| Performance Part | Yes |
| UPC | 717690850463 |
Check the listing for details. Brand New Engine Flex Exhaust Bellow Kits for Freightliner Models 0427252000. Color: Gray, Condition: New, Made in United States. Listed at 249.99 USD. OE/OEM Part Number: 0427252000. for Freightliner Models. 1 Exhaust Bellow;. You blocked off the turbo oil drain pipe with a piece of tape. You forget to take the piece of tape and install the turbo.