| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Size | M |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal |
| MPN | 920XT |
| For Operating Systems | Android |
| Department | Unisex Adults |
| Battery Life | More Than 7 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate, Distance, Time, Calories, Speed |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Display Size | 1.4 in |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 13.2 mm |
| Body Area | Wrist |
| Features | GPS |
| Sensors | GPS, Accelerometer |
| Sport/Activity | Running & Jogging |
| Display Resolution | 454 x 454 |
| Color | Black |
| Material | Titanium |
| Brand | Garmin |
| Type | Smartwatch |
| Model | Garmin Forerunner 265 |
| Item Weight | 53 g |
Check the listing for details. BRAND NEW!! Garmin forerunner 965 running watch. Color: Black, Condition: New. Listed at 440.00 USD.