| Color | Black |
|---|---|
| Items Included | Charging Cable |
| Number of Phases | 1 |
| Material | ABS Plastic |
| Materials sourced from | China |
| California Prop 65 Warning | Y |
| Brand | Tesla |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Voltage | 240 V |
| Connector Type | CCS (Combined Charging System) |
| Amperage | 120 A |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Cable Length | 20 ft |
| Features | Protective Function |
| Level | 1 |
| Universal Fitment | No |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 5 lb |
| Charging Rate | 10 kW |
Check the listing for details. Brand New “GEN 3” Tesla Mobile Charger. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 245.00 USD.