| Product Weight (lb.) | 1.59 lb |
|---|---|
| Color/Finish Family | White |
| Power Source | Hardwired |
| Included | Mounting Hardware |
| Recommended Mounting Height (ft.) | 10 ft |
| Voltage (V) | 120/277 V |
| MPN | EXRG M6 |
| Material | Plastic |
| Product Depth (in.) | 11.63 in |
| Product Width (in) | 1.63 |
| Emergency Run Time (Min.) | 0 |
| California Prop 65 Warning | California proposition 65 requires businesses to provide warnings to Californians about significant exposure to chemicals that cause cancer, birth defects, or other reproductive harm. Add details about the warning you want to show California buyers. We'll add a warning symbol and the word 'warning:' before the description you enter here, and we'll add 'for more information go to www.p65warnings.ca.gov' following your description. |
| Brand | Lithonia Lighting |
| Mounting | Wall Mounting Brackets |
| Letter Color | Green,Red |
| Lighting | LED |
| Damp/Wet Rating | Damp Rated (Covered Outdoor) |
| Model | EXRG M6 |
| Package Quantity | 1 |
| Wattage (W) | 1 W |
| Product Height (in) | 7.24 |
| One-Sided/Two-Sided | Two-sided |
Check the listing for details. BRAND NEW Lithonia Lighting Contractor Select Integrated LED White Exit Sign. Condition: New. Listed at 16.99 USD. New