| Brand | Controx |
|---|---|
| End Type | Single End |
| Number Of Flutes | 6 |
| End Mill Type | Square End Mill |
| Overall Length | 4-1/2 in |
| Material | Cobalt |
| Length Of Cut | 2 in |
| Mill Diameter | 1-1/4 in |
| Shank Diameter | 1-1/4 in |
Check the listing for details. Controx Cobalt 1-1/4 x 2 6Fl Finish EM #234151. Condition: New. Listed at 69.50 USD. 1-1/4 x 1-1/4" shank x 2" loc x 4 1/2" oal 6 flute center hole finish endmill. Not making money on freight.