| Brand | Controx |
|---|---|
| End Type | Double End |
| Number Of Flutes | 2 |
| End Mill Type | Ball End Mill |
| Overall Length | 2 in |
| Material | Cobalt |
| Length Of Cut | 3/16 |
| Mill Diameter | 1/8 in |
| Shank Diameter | 3/16 in |
Check the listing for details. Controx Cobalt 1/8 2Fl DE Ball EM #232030. Condition: New. Listed at 10.98 USD. High Quality Controx.