| Item Thickness | 0.5 in |
|---|---|
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Dimensions L X W X H | 9 X 8 X 1.38 Inches |
| Size | 5/16 In. X 3/4 In. |
| Included Components | Frame Corner |
| Upc | 049793477293 |
| Global Trade Identification Number | 00049793477293 |
| Product Dimensions | 9 X 8 X 1.38 Inches |
| Suitable For | Window Screen, Aluminum Window Frame |
| Item Package Quantity | 1 |
| Unit Type | lb |
| Batteries Required? | No |
| Number in Pack | 50 |
| Style | Mount Bracket |
| Features | Easy To Install, Durable |
| Unit Quantity | 1.0 count |
| Batteries Included? | No |
| Color | White |
| Compatible Model | For Prime-Line MP14074 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 1.38 in |
| Mounting Type | Corner Mount |
| Brand | Unbranded |
| Type | Mount Bracket |
| Model | Screen Frame Corners |
| Item Weight | 0.53 lb |
Check the listing for details. Convenient 50-Pack White Plastic Frame Corners - Easy Screen Installation. Color: White, Condition: New. Listed at 14.97 USD. Effortless compatibility with part number MP14074 for new installations. Designed for easy screen installation with elegance and efficiency, these plastic corners provide the ideal solution for assembling your window screens.