| Styles | Blue |
|---|---|
| Color | OPP outfit |
| Number of Items in Set | 3 storage boxes |
| Item Length | 12 cm |
| Item Height | 9 cm |
| Features | Dishwasher safe |
| Item Width | 13 cm |
| Material | Premium food-grade PP |
| Type | Icebox Preservation Box |
| Assembly Required | No |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. Convenient Berry Storage Bin with Air Circulation for Freshness Dishwasher Safe. Color: OPP outfit, Condition: New. Listed at 14.33 USD. The tall legs keep the basket away from standing water inside the container, further enhancing freshness. and Fresh Container: Made of premium food-grade PP, our refrigerator containers are sturdy, stackable, and recyclable.