| Brand | Unbranded |
|---|---|
| ISBN | 0805014969 |
| Subject Area | Foreign Language Study |
| Publication Name | Conversational Spanish in 20 Lessons |
| Publisher | Holt & Company, Henry |
| Item Length | 7.8 in |
| Subject | Spanish |
| Publication Year | 1990 |
| Type | Language Course |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 1.2 in |
| Author | R. Diez De Louisiana Cortina, Cortina Staff |
| Features | Revised Edition, Revised |
| Item Weight | 16.2 Oz |
| Item Width | 5.4 in |
| Number of Pages | 390 Pages |
Check the listing for details. Conversational Spanish in 20 Lessons (Cortina method) - Paperback - GOOD. Condition: Good. Listed at 4.57 USD. Notes: Item in good condition.