| Color | Navy Blue |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Linen+Wood+Foam+Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 18.50 in |
| Item Length | 71.30 in |
| Item Width | 24.50 in |
| Type | Sofa bed |
| Upholstery Fabric | Linen |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 1 |
| Features | Convertible, with USB Ports |
| Frame Material | Wood |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Item Weight | 59.96 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Convertible 3-in-1 Sleeper Sofa Bed Single Folding Pull Out Bed w/ USB Ports. Color: Navy Blue, Condition: New. Listed at 239.99 USD. Pull Out Chair Bed: Duraspace sleeper chairs can easily convert into a Chaise Lounges or a single bed. This convertible design provides maximum living flexibility in the minimum amount of space. You will love the lounging capabilities of this versatile and space-saving pullout couch bed.