| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Dark Green |
| Item Height | 24.80in |
| Item Length | 78.74in |
| Item Width | 39.37in |
| Type | Compression Sofa |
| Upholstery Fabric | Chenille |
| Room | Living Room |
| Fill Material | Memory Foam |
| Style | Contemporary/Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | No Assembly Required & Tips |
| Assembly Required | No |
| Item Weight | 97.90lbs |
Check the listing for details. Convertible Fold Out Sleeper Sofa Bed, Floor Couch Loveseats w/Fixed-Shape Frame. Color: Dark Green, Condition: New. Listed at 443.00 USD. Perfect for changing spaces or multifunctional rooms. 【High-quality Chenille Fabric 】The texture are very comfortable, while also retaining the high breathability and softness of the cloth, when you touch it, you can feel it is different to the normal cloth fabric, it is fashion and colorfast characteristics, easy to clean will be your favor.