| Color | Dark Grey Linen |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Linen / Leather / Tech cloth |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Item Height | 33.08 in |
| Item Length | 68.12 in |
| Item Width | 34.26 in |
| Type | Sofa bed |
| Upholstery Fabric | Linen / Leather / Tech cloth |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 1 |
| Features | Convertible |
| Frame Material | Metal |
| Department | Adults |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Item Weight | 77.00 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Brand | HSMYGLS |
Check the listing for details. Convertible Sleeper Sofa Bed 3in1 Multi-Function Folding Sofa Bed with USB Ports. Color: Dark Grey Linen, Condition: New. Listed at 369.85 USD. You can adapt to different scenarios from different angles, whether you want to be sitting, lounging, or sleeping. 1 x Sofa Bed. Only One Pillow. Includes: One (1) Pillow. 1 x Pillow. Material: Water Resistant Fabric.