| Mounting | Free Standing |
|---|---|
| Material | Foam |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Upholstery Material | Teddy |
| Brand | Unbranded |
| Color | Green (绿色) |
| Item Height | 31.49 in |
| Item Length | 70 in |
| Item Width | 31.10 in |
| Type | Sofa bed |
| Upholstery Fabric | Teddy |
| Fill Material | Foam |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | Convertible |
| Frame Material | Wood |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Item Weight | 70.54 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Convertible Sleeper Sofa Bed Couch Futon Sofa Bed Folding Recliner Sofa New. Color: Green (绿色), Condition: New. Listed at 305.68 USD. Loveseat Sofa. Sofa & Sofa Bed. Single Sofa. Floor Sofa. Bean Bag Sofa. 3 Seater Sofa. L Shaped Sofa. U Shaped Sofa.