| Color | Pink |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Teddy |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Upholstery Material | Teddy |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 31.49 in |
| Item Length | 79.92 in |
| Item Width | 31.10 in |
| Type | Sofa bed |
| Upholstery Fabric | Teddy |
| Fill Material | Foam |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | Convertible |
| Frame Material | Wood |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Item Weight | 70.54 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Convertible Sleeper Sofa Bed Futon Sofa Couch Folding Recliner Sofa US. Color: Pink, Condition: New. Listed at 345.96 USD. The sofa backrest can be folded down to be a bed. Easy to assemble: The sofa adopts a simple assembly design, you only need to assemble the legs on the sofa to complete the assemble. 1 x Sofa Bed.