| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Microfiber |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 31.50 in |
| Item Length | 55.10 in |
| Item Width | 36.20 in |
| Type | Sofa bed |
| Upholstery Fabric | Microfiber |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | Convertible |
| Frame Material | Iron+Plywood |
| Department | Adults, Teens, Kids, Baby |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Item Weight | 111.11 lbs |
| Theme | Modern |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Convertible Sleeper Sofa Bed Loveseat Sofa Couch with Pull Out Bed & USB Port. Color: Beige, Condition: New. Listed at 519.99 USD. Two pillows - Two extra pillow is included to give you enough lumbar support when used with the sofa and enough neck support when used with the sofa bed. With removable cover, convenient cleaning. Ultimate Comfort - Sink into the high-density foam cushions that provide exceptional support and relaxation.