| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Corduroy |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 32.28 in |
| Item Length | 57.48 in |
| Item Width | 36.61 in |
| Type | Sofa bed |
| Upholstery Fabric | Corduroy Fabric |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | Convertible |
| Theme | Modern |
| Frame Material | Plywood |
| Department | Adults, Teens, Kids, Baby |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Item Weight | 111.00 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Convertible Sleeper Sofa Bed Loveseat Sofa with Pull Out Bed & USB Ports. Color: Beige, Condition: New. Listed at 499.76 USD. Nice for sitting, lying, and sleeping. High-quality Material - In order to provide a comfortable and comprehensive using experience, this sofa bed is covered in Corduroy Fabric which makes the sofa more comfortable to touch.