| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Corduroy+Wood+Metal+Sponge |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Dimension | 66" L x 33.5" W x 32" H |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 32.00 in |
| Item Length | 66.00 in |
| Item Width | 33.50 in |
| Type | Sofa Bed |
| Upholstery Fabric | Corduroy |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Fill Material | Sponge |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 2 |
| Features | Convertible, Adjustable |
| Frame Material | Wood |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Item Weight | 124 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Convertible Sofa Bed 3 in 1 Multi-Function Folding Sleeper Sofa Bed with Pillows. Color: Beige, Condition: New. Listed at 539.99 USD. 【Excellent Comfort & Support】 Our loveseat seat sleeper sofa bed has high resilience high density sponge filling provides exceptional comfort and support for your body. 【MODERN DESIGN】: The surface of the sofa bed is selected high-quality corduroy, comfortable and stylish.