| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Sofa |
| Color | Beige |
| Item Height | 30.7 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Frame Material | Metal |
| Features | Convertible |
| Item Length | 33 in |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 54.7 in |
| Upholstery Fabric | Velvet |
Check the listing for details. Convertible Sofa Bed Sleeper Couch Pull Out Bed with Cup Holder & USB Interface. Color: Beige, Condition: New, Made in United States. Listed at 328.50 USD. Modern Design: Our loveseat sofa bed features a premium velvet surface, with white trim and a square tufted design, comfortable and stylish. The 3-level adjustable backrest from 105°to 180°combined with the pull-out bed design realizes the diverse functions of a sofa, bed, and recliner bed.