| Type | Sofa Bed |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Color | Green |
| Item Length | 68 cm |
| Item Height | 83 cm |
| Item Width | 72 cm |
| Shape | Rectangular |
| Style | Modern |
| Process | Spray Painting |
| Load-bearing Capacity | 130kg/286.6 lbs |
| Upholstery Fabric | Iron, Sponge, Technology Flannelette |
| Tips~ | ❤️ Welcome to our store |
| Backrest Adjustable Gears | 5 |
| Bed Size(W*H) | 68*190cm/26.8*74.8in |
| Frame Material | Iron, Sponge, Technology Flannelette |
Check the listing for details. Convertible Sofa Bed with Adjustable Backrest and Stylish Design. Color: Green, Condition: New. Listed at 152.96 USD. Thoughtful Features: Concealed zippers at the back hide the support legs, enhancing the sofa's aesthetic. This design maximizes space utilization in any room. This versatile sofa bed is designed to enhance your living experience with comfort and convenience.