| Type | Mirror Glass |
|---|---|
| Surface Finish | Smooth |
| Mirror Adjustment Method | Manual |
| Manufacturer Part Number | 3004 |
| CS-SKU | 354:3004 |
| Item Surface | Convex |
| Head Options | NULL |
| Fit Type | Drop Fit |
| Package Dimensions | 5 in x 8 in x 1 in; 2-3lbs |
| Diagonal Dimension | 5.6875" |
| Item Dimensions | 3.625" X 5" |
| Attachment Method | Adhesive |
| Placement on Vehicle | Left |
| Brand | Burco |
| Installation Code | Install B: Drop Fit Mirror Installation |
Check the listing for details. Convex Right Replacement Mirror for 1970-84 Cadillac Deville W/O Backing Plate. Condition: New. Listed at 30.84 USD. ABOUT THE PART Each Burco Mirror Glass includes an installation code on the outside of the box and a step-by-step instruction sheet inside the box to make the installation of your new glass as simple as possible.