| Color | 6W 12V |
|---|---|
| origin | Mainland China |
| high-concerned chemical | None |
| model | Miniature transmission tape |
| product number | GZ4333B |
| step angle | 1.8 ° |
| number of phases | 2 |
| rated current | 1.4A |
| resistance | 2.3 ohm ± 10% (20 ° C) |
| inductance | 3.8 mH ± 20% (1Vrms. 1kHz) |
| holding torque | 0.31 N.m (44 oz in) MIN |
| insulation withstand voltage | 600VDC1S |
| insulation level | Class B |
| insulation resistance | above 100 MQ/MI |
Check the listing for details. Conveyor Belt Assembly Line for Robotic Arm Control Stepper Motor Simulation Inf. Color: 6W 12V, Condition: New. Listed at 676.91 USD.