| Number of Items in Set | Two-Piece |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Set Includes | Roasting Tray, roasting rack |
| Material | Steel |
| Item Length | 16 in |
| Item Depth | 3 in |
| Brand | Cook at Home |
| Type | Roasting Tray |
| Item Height | 3.5” |
| Features | Non-Stick |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 12 in |
| Item Weight | 4 lbs |
Check the listing for details. Cook at Home Non-Stick Roasting Pan w/Rack 16X12. Condition: Used. Listed at 21.00 USD. This heavy duty Large size non-stick Roasting Pan comes as pictured with the Roasting Rack. It’s lightly used, has no dents and is in very good condition. This measures 16X12 and is 3.5” tall.