| Size | M |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1PC |
| Material | Tinplate |
| Item Length | 15cm |
| Item Depth | Not specified |
| Brand | Unbranded |
| Type | Storage Tins |
| Capacity | Cookies |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 6.5cm |
| Model | Storage Tins |
| Features | Convenient to operate |
| Item Width | 6cm |
| Item Weight | Not specified |
Check the listing for details. Cookie Container Tinplate Box Gifting Home Decor Easy Storage Luxurious Touch. Condition: New. Listed at 17.15 USD. Not Easy to Break: Made of high-quality tinplate material for long-lasting use. Material: Tinplate. Available in a three sizes, these tins are long-lasting, reusable, and easy to clean. Simple to use and easy to clean.